ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15018271
*
nr 1501 8271
Spegel
empirestil, 72x40cm
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 november 2022
kl 18:07:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/11 18:17:25
1
300 kr
5/11 23:49:40
1
350 kr
6/11 23:01:33
1
400 kr
7/11 17:24:13
2
350 kr
7/11 17:24:13
1
400 kr (Budbetjänt)
7/11 17:24:15
2
450 kr
7/11 17:26:24
1
Vinnande bud
7/11 17:27:58
2
600 kr
7/11 17:27:58
1
(budbetjänt)
7/11 17:34:30
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1501 8271
Spegel
empirestil, 72x40cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/11 18:17:25 | 1 | 300 kr |
5/11 23:49:40 | 1 | 350 kr |
6/11 23:01:33 | 1 | 400 kr |
7/11 17:24:13 | 2 | 350 kr |
7/11 17:24:13 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
7/11 17:24:15 | 2 | 450 kr |
7/11 17:26:24 | 1 | Vinnande bud |
7/11 17:27:58 | 2 | 600 kr |
7/11 17:27:58 | 1 | (budbetjänt) |
7/11 17:34:30 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27